Wizz Air zavede poplatek 10 eur za palubní zavazadlo | E15.cz

Wizz Air zavede poplatek 10 eur za palubní zavazadlo

Wizz Air zavede poplatek 10 eur za palubní zavazadlo
Wizz Air
• 

ČTK

Maďarské nízkonákladové aerolinky Wizz Air zpoplatní přepravu palubních zavazadel. Za kufr překračující stanovené rozměry cestující zaplatí od 24. října deset eur (250 korun). Jde o zavazadlo, které se musí vejít pod sedadlo a nebude se dávat do zavazadlových prostorů nad sedačkami.

Wizz AirWizz AirAutor:

Opatření má podle dopravce urychlit nástup cestujících do letadla, uvedl server iDnes.cz. Jako kompenzaci aerolinky slíbily plošné snížení cen letenek o pět eur. Wizz Air je jedinou evropskou nízkonákladovou společností, která zpoplatnění palubních zavazadel zavádí.

Ke kroku se Wizz Air odhodlal na základě výsledků ze zkušebního provozu na lince mezi Katovicemi a Londýnem. Ten podle šéfa aerolinek Jósefa Váradi vedl ke snížení přepravy větších zavazadel na palubě letadla o pětinu. Zároveň prý aerolinkám pomáhá dodržovat přesnost letů.

Wizz Air létá z 15 základen v Polsku, Maďarsku, Bulharsku, Rumunsku, na Ukrajině, v České republice, Srbsku a na Litvě. Po Evropě společnost zajišťuje na 200 linek. Firma zaměstnává 1500 lidí. Loni dopravce přepravil přes 11 milionů cestujících, z toho 680 tisíc lidí v Česku.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!