Wizz Air zvýšil zisk o dvě třetiny, pomohl pokles nákladů | E15.cz

Wizz Air zvýšil zisk o dvě třetiny, pomohl pokles nákladů

Airbusy A320 společnosti Wizzair na letišti v Budapešti
Airbusy A320 společnosti Wizzair na letišti v Budapešti
• 
ZDROJ: E15 Stepan Bruner

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Maďarská nízkonákladová letecká společnost Wizz Air Holdings v uplynulém finančním roce zvýšila čistý zisk o 67 procent. Další nárůst zisku předpokládá i v tomto roce, uvedly aerolinky ve své první výsledkové zprávě od vstupu na londýnskou burzu.

Čistý zisk společnosti za 12 měsíců do konce března dosáhl 146 milionů eur (čtyři miliardy korun). V předešlém finančním roce Wizz Air hospodařil se ziskem 87 milionů eur.

Wizz Air se považuje za největšího nízkonákladového přepravce ve střední a východní Evropě. Jeho flotila v současnosti čítá 59 strojů. Společnost, která zahájila provoz v roce 2003, obsluhuje především trasy ve střední a východní Evropě. V uplynulém finančním roce přepravila 16,5 milionu cestujících, o 18 procent více než v předešlém období. V únoru vstoupila na londýnskou burzu.

Akcie Wizz Air

Společnost uvedla, že k vyššímu zisku jí pomohlo snižování nákladů a rozšiřování sítě a kapacit v klíčových oblastech ve střední a východní Evropě. Doufá, že stejná strategie jí pomůže k vyššímu zisku i v tomto roce. V něm společnost předpokládá zisk před zdaněním mezi 165 a 175 miliony eur.

Česká republika je jednou z 12 zemí střední a východní Evropy, kde mají aerolinky Wizz Air nyní základnu. K letošnímu březnu měly na českém trhu nízkonákladových přepravců podíl 14,5 procenta, což jim podle údajů ve firemní výsledkové zprávě zajistilo druhé místo za britským rivalem EasyJet. Jeho podíl činil více než 29 procent.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.