Z Prahy do Brna za 150 Kč. Dráhy nabízejí alternativu za rozkopanou D1 | E15.cz

Z Prahy do Brna za 150 Kč. Dráhy nabízejí alternativu za rozkopanou D1

Nový Express D1
Nový Express D1
• 
ZDROJ: CD

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Přetahovaná na železnici pokračuje. České dráhy dnes oznámily, že zlevní jízdné mezi Prahou a Brnem o 60 korun. Na brněnském hlavním nádraží a na pražském Florenci budou od středy rozdávat 60korunový slevový kupón na nákup jízdenky mezi českou a jihomoravskou metropolí. Cena obyčejného jízdného platná pro všechny spoje se tak z Prahy do Brna sníží na 150 korun.

Největší slevovou akci v poslední době spustili na trase z Prahy do Ostravy soukromí dopravci Leo Express a RegioJet, kteří začali uznávat věrnostní karty konkurenčních Českých drah. Jejich držitelům v březnu nabízely cenu 95 korun za jízdu z Prahy do Ostravy. Nejnižší jízdenka Leo Expressu bez této slevy stojí 137 korun.

Cílem nové kampaně je podle Českých drah motivovat motoristy a cestující autobusů k jízdě pravidelnými vlaky ČD včetně D1 Expressů. Tyto vlaky společnost zavedla jako alternativu silniční dopravě po dobu chystaných oprav dálnice D1.

„D1 Expressy jsme zavedli již loni, aby si na ně cestující zvykli. Jejich obsazenost postupně roste a dnes dosahuje v průměru 40 procent, ve špičkách 50 až 60 procent,“ uvedl Jiří Ješeta, ředitel odboru dálkové a mezinárodní dopravy Českých drah. Růst zájmu cestujících na této trase dopravce zaznamenává i u ostatních vlaků, meziročně jde o nárůst o desítky procent, dodal.

Slevové kupony budou promotéři rozdávat ve stanu u pražské stanice metra Florenc a v Brně u hlavního nádraží od 17. dubna každý den s výjimkou sobot a 1. května až do 3. května vždy mezi 12. a 18. hodinou. Cestující na ně mohou uplatnit slevu na cestu mezi zmíněnými městy až do konce června.

Ve všední dny vypravují České dráhy dva páry D1 Expressů, které na trase mezi oběma městy nikde nestaví. Třetí pár chce dopravce připojit ve chvíli, kdy se na brněnské dálnici začne se stavebními pracemi. D1 Expressy jedoucí o víkendu od 8. dubna zastavují i v Pardubicích.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah