Hospodaření Prahy vloni skončilo přebytkem 15,5 miliardy korun | e15.cz

Hospodaření Prahy vloni skončilo přebytkem 15,5 miliardy korun

Hospodaření Prahy vloni skončilo přebytkem 15,5 miliardy korun
Hospodaření Prahy vloni skončilo přebytkem 15,5 miliardy korun
• 
ZDROJ: Magistrát hl. m. Prahy

epb

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Hlavní město Praha představilo výsledek svého hospodaření za loňský rok. Hospodaření v roce 2022 skončilo přebytkem. Rozpočet Prahy se v loňském roce zaměřil hlavně na podporu růstu a rozvoje města, zlepšení životního prostředí, infrastruktury a kvality života obyvatel. Plnění rozpočtu bylo vyrovnané a dosáhlo závěrečného účtu s přebytkem ve výši 15,5 miliardy korun.

Podle zprávy o plnění rozpočtu hl. m. Prahy za rok 2022 činily celkové příjmy 120,3 miliardy korun. Tato částka zahrnuje zapojení sdílených daní, poplatky, příjmy z kapitálové činnosti a dotační transfery.

Výdaje města v loňském roce přesáhly 100 miliard korun a 31. prosince se zastavily se na částce 104,8 miliardy korun. Z toho 82,8 miliardy korun pokryly běžné výdaje a 22 miliard korun směřovalo do investic zaměřených především na budoucí fungování města a zlepšení infrastruktury.

„Jsem moc rád, že se v loňském roce hospodařilo zodpovědně. Finance jsou řízeny konzervativně a můžeme rozjet budoucí investiční akce, mezi ty zásadní patří dostavba metra linky D a navýšení školských kapacit. V investicích má Praha dluh z minulosti a musíme ho řešit zejména v oblasti školských kapacit, oblasti energetické bezpečnosti a sociálních oblastech, kde se v uplynulém období investovalo příliš málo,“ říká Zdeněk Kovářík, radní pro oblast financí, rozpočtu, fondů a podpory podnikání.

Autor: epb

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah