Investiční platforma xStation nabízí rychlost i vysoký uživatelský komfort

Platforma xStation brokera XTB

Platforma xStation brokera XTB Zdroj: xtb.com

S rozmachem popularity finančních trhů vyvstává otázka nejen jakého brokera si zvolit, ale také jakou platformu si vybrat pro své investice. Velice příznivě se při posuzování základních podmínek, které by moderní investiční aplikace měla splňovat, ukazuje platforma xStation brokera XTB.

Experimentovat s aplikacemi různých neregulovaných, a tedy často mimoevropských subjektů, je doslova hazard s kapitálem. Líbivé webové stránky prezentující jistotu investic nijak nepomohou, chcete-li se dožadovat řešení svých požadavků u entity z daňového ráje fungující bez jakéhokoliv dohledového orgánu, který by tento subjekt mohl v případě nutnosti penalizovat za nekorektní chování ke klientům.

Regulace a rozsah dostupných trhů

xStation je platforma regulovaného brokera XTB. To v praxi znamená, že jak aplikace, tak na ní navázané služby musí být v souladu s evropskými i českými regulatorními požadavky. Co se dostupnosti trhů týče, xStation je tak zvaná multi-asset platforma, tedy v rámci jedné aplikace můžete realizovat obchody s domácími i světovými akciemi, komoditami, měnovými páry a instrumenty založenými na kryptoměnách. Celkově je v platformě k dispozici přes 4 500 instrumentů.

Uživatelské ovládání

Trend od složitého k jednoduchému dorazil i k investičním aplikacím. Bohužel ne ke všem. Běžný investor nepotřebuje stovky možností zobrazení, ale potřebuje si snadno vyhledat svůj zamýšlený instrument, zanalyzovat jeho cenový vývoj a co možná nejjednodušší cestou realizovat transakci. Přesně podle těchto požadavků xStation pracuje. V platformě využijete snadné vyhledávání instrumentu přes klíčová slova nebo pomocí procházení jednotlivých kategorií investičních aktiv. Začínající investoři zajisté ocení funkci integrované investiční kalkulačky, která pomůže se všemi důležitými výpočty ohledně velikosti investice a míry podstupovaného rizika. Přehledu o svém portfoliu a snadného řízení, úpravy a případného uzavření obchodů lze docílit intuitivně na 1 až 2 kliknutí, aby se maximálně zkrátila cesta mezi rozhodnutím investora a samotnou realizací na trhu, kde vteřiny mohou znamenat tisíce. Investiční platforma xStation Investiční platforma xStation | xStation

Data, grafy a informační základna

Ještě stále není u všech poskytovatelů investičních aplikací automatické, aby investor neplatil za poskytování dat. Naštěstí s aplikací xStation nejsou pro aktivní investory spojeny žádné poplatky za data a užívání platformy. Grafy jsou přehledné a na ovládání a analýzu jednoduché, ale přesto je k dispozici celá řada základních i pokročilých analytických nástrojů, které ocení jak začátečníci, tak profesionální investoři a obchodníci. Další oblastí, kterou se platforma xStation odlišuje od ostatních aplikací, je integrovaný kalendář ekonomických událostí včetně harmonogramu výplat dividend a analyticko-zpravodajský kanál nejčerstvějších informací a komentářů, včetně důkladných technických analýz a doporučení světových investičních bank. Pro náročnějšího investora jsou zde i akciové a ETF screenery. Investiční platforma xStation Investiční platforma xStation | xStation

Investiční platforma xStation Investiční platforma xStation | xStation

Exekuce pokynů a řízení portfolia

Pochopitelně každého napadne, že rychlost vyplnění pokynů je důležitá. Architektura xStation je zde opravdu na nejvyšší úrovni a u neakciových instrumentů dosahuje rychlost plnění úctyhodných 11 milisekund, což je v porovnání s technologicky staršími platformami (které mívají i 40 až 140 milisekund) opravdu významný rozdíl (pro představu mrknutí oka trvá 150 – 200 milisekund). Rychlost je ale jen jedním z hledisek, neméně důležitým parametrem je i kvalita vyplnění pokynu. Ačkoliv si investor musí být vědom, že v dnešní době je běžným standardem tak zvaně tržní realizace pokynů, neboli ceny v platformě nejsou garantované, ale odrážejí aktuální nejlepší možné ceny, a až samotné vyslání pokynu bude realizováno za nejlepší dostupnou cenu v daný okamžik. Právě díky rychlosti a kvalitě exekuce infrastruktury aplikace xStation dostávají klienti ve více jak 80 procentech případů stejnou nebo dokonce lepší cenu.

U běžných aplikací je často možné sledovat jednotlivé řádky pokynů, což se v případě více položek může negativně projevit na přehlednosti. xStation dokáže slučovat více pozic v rámci jednoho instrumentu, aby uživatel dostal lepší přehled o celkovém počtu pozic, průměrné nákupní ceně, výsledné expozici (long/short) a samozřejmě celkovém zisku na daném instrumentu. Velmi praktickou funkcí je hromadné nastavení parametru stop-loss nebo take-profit pokynů pro všechny pozice instrumentu najednou. Mezi další užitečné funkce patří hromadné uzavření všech, nebo jen ziskových či ztrátových pozic.

Vzdělávací sekce

Nezbytným předpokladem úspěšného investování a tradingu je vzdělávání. Na platformě xStation je dostupný přehledný interaktivní kurz, ale i celá řada vzdělávacích videí od domácích i zahraničních odborníků (s titulky), které lze sledovat souběžně při běžné práci v platformě.

Platformu xStation je možné zdarma vyzkoušet v rámci demo účtu, díky čemuž uživatel získá kompletní balíček jako dárek. Druhou cestou je zřídit si rovnou reálný účet na stránkách XTB.

Investiční platforma xStation Investiční platforma xStation | xStation

 

Verze a kompatibilita:

·        Webový prohlížeč (Chrome, Firefox, Safari, Opera)

·        Desktopová aplikace (Windows, MacOS)

·        Mobilní aplikace (Google Play, App Store)