Evropští zaměstnavatelé odhadují letošní růst HDP v EU na dvě procenta | E15.cz

Evropští zaměstnavatelé odhadují letošní růst HDP v EU na dvě procenta

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Evropská konfederace zaměstnavatelů Businesseurope odhadla růst ekonomiky celé EU pro letošní rok dvě procenta, pro následující rok 1,9 procenta. Pro země eurozóny očekává růst HDP pro oba roky 1,7 procenta.

Zlepšení Businesseurope očekává na trzích práce, kde nezaměstnanost klesne v EU pod devět procent a v eurozóně pod deset procent. Pravidelný jarní výhled konfederace ale naznačuje, že trendy vývoje ekonomiky jsou stále velmi křehké a stabilitu zejména v eurozóně je třeba nadále posilovat.

Prezidenti svazů se sešli v Haagu na pravidelném zasedání, které skončilo dnes. „Klíčovým tématem jednání šéfů evropských národních svazů byly dopady odchodu Británie z EU. V byznysu převládá optimistický názor, že Britové v EU zůstanou. Mezi klíčová a diskutovaná témata patřilo udělení statusu tržního hospodářství Číně. Názory v diskuzi silněji než dříve upozorňovaly na negativní dopady pro evropský průmysl,“ uvedl po jednání prezident svazu Jaroslav Hanák.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.