Britská banka Barclays zruší 12 tisíc míst. Ušetří na větší bonusy | e15.cz

Britská banka Barclays zruší 12 tisíc míst. Ušetří na větší bonusy

Anthony Jenkins
Anthony Jenkins
• 
ZDROJ: reuters

ČTK, nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Britská banka Barclays zruší v letošním roce až dvanáct tisíc pracovních míst, tedy až přes osm procent celkového počtu. Navzdory poklesu zisku loni druhá největší banka v zemi zvýšila celkovou sumu na bonusy zaměstnanců manažerů o deset procent.

Banka Barclays zveřejnila údaje, podle nichž jí loni klesl provozní zisk o zhruba čtvrtinu na 5,2 miliardy liber (172 miliard korun), a zaostal tak za očekáváním trhů. Podle agentury Reuters to posílilo očekávání, že banka bude pokračovat ve snižování nákladů v souvislosti s tím, jak se jí snižují příjmy z investičního bankovnictví.

Zisk divize investičního bankovnictví se loni propadl o 37 procent na 2,5 miliardy liber a její výnosy se snížily o devět procent na 10,7 miliardy liber, hlavně kvůli poklesu příjmů na trhu dluhopisů. Prémie a další odměny pro tuto divizi však vzrostly o 13 procent na 1,57 miliardy liber.

Barclays předloni otřásla vysoká pokuta za manipulace s mezibankovní sazbou Libor. Nový šéf Antony Jenkins má nyní za úkol mimo jiné zlepšit výnosy a ziskovost, zejména v investičním bankovnictví.

Barclays v neděli oznámila, že zahájila vyšetřování krádeže důvěrných osobních údajů svých zákazníků. Britská média ještě předtím uvedla, že se na černém trhu objevila k prodeji kradená data o příjmech a zdravotním stavu zhruba 27 tisíc klientů Barclays spolu s údaji z jejich pasů. Bance za únik dat hrozí další pokuty.

Autor: ČTK, nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah