Bývalý mluvčí ČNB Petruš nastoupil do Home Credit | E15.cz

Bývalý mluvčí ČNB Petruš nastoupil do Home Credit

hf

Rok po odchodu z centrální banky změnil třiačtyřicetiletý Marek Petruš opět práci. Zlákala ho společnost Home Credit patřící pod skupinu PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera.

Petruš, absolvent mediálních a komunikačních studií na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, pracoval v posledním roce jako konzultant ve firmě OGResearch. Na začátku října ale nastoupil do společnosti Home Credit International jako Head of Financial Communications. Jeho úkolem má být "posílení a další rozvoj společnosti jakožto spolehlivého a rychle rostoucího lídra mezi globálními poskytovateli spotřebitelského financování mezi finančními institucemi a investory", píše Petruš na svém profilu sítě LinkedIn. 

Home Credit točí své ředitele v Číně, ve Spojených státech a na Filipínách

Svou kariéru začínal Petruš jako dopisovatel tiskové agentury Reuters, následovala pracovní zkušenost v pražské kanceláři headhunterské společnosti Egon Zehnder International. Do ČNB nastoupil pak v roce 2009 a do roku 2014 tam byl ředitelem komunikace a mluvčím. Poté působil rok jako ředitel sekce kancelář v ČNB. 

 

Autor: hf
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!