PPF loni vydělala přes miliardu eur  | E15.cz

Čistý zisk skupiny PPF loni překročil miliardu eur 

snk

Skupině PPF loni stoupl čistý zisk o 16 procent na 26,7 miliardy korun (asi jednu miliardu eur). O rok dříve firma vydělala 23,1 miliardy korun (865 milionů eur). Firma nejbohatšího Čecha Petra Kellnera na konci roku ovládala aktiva za 48,6 miliardy eur (1,3 bilionu korun), meziročně o osm procent víc. Vyplývá to ze zprávy o finanční pozici skupiny. 

„Rok 2019 byl pro skupinu PPF dalším úspěšným rokem. Hlavní aktiva napříč sektory spotřebitelského financování, bankovnictví, telekomunikací i nemovitostí opět vykázala stabilní ziskovost. Klíčová byla jak ziskovost finančního holdingu, tak i našeho telekomunikačního byznysu, kde se již naplno projevila akvizice aktiv Telenoru v Maďarsku, Bulharsku, Srbsku a Černé Hoře,“ komentovala výsledky finanční ředitelka skupiny PPF Kateřina Jirásková.

Potvrdila se tím podle ní správnost dlouhodobé strategie skupiny PPF diverzifikovat portfolio nejen oborově, ale i geograficky. „Díky tomu, ale i díky výsledkům z předešlých let a dlouholetým zkušenostem, je skupina PPF připravena zvládnout i očekávané zpomalení světové ekonomiky v roce 2020,“ dodala Jirásková.

Skupina PPF investuje do řady odvětví od finančních služeb přes telekomunikace, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství. Působí v Evropě, Asii a USA. Většinovým akcionářem skupiny je nejbohatší Čech Petr Kellner. 

Autor: snk
 

Podpořte E15 v anketě Křišťálová lupa

Deník E15 byl nominován v anketě Křišťálová Lupa 2020 o nejlepší zpravodajský web v Česku. Podpořte nás svým hlasem - ZDE.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!