ČNB: Pozor na cenné papíry od Bohemia Partners, firma nemá povolení | E15.cz

ČNB: Pozor na cenné papíry od Bohemia Partners, firma nemá povolení

ČNB
ČNB
• 
ZDROJ: Martin Pinkas/Euro

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Česká národní banka upozornila na aktivity společností Bohemia Partners a Bohemia Partners One. Firmy se sídlem na karibském ostrově Nevis prostřednictvím internetové prezentace nabízejí na území Česka investici do investičních cenných papírů. Prospekt těchto cenných papírů přitom nebyl schválen centrální bankou ani jiným orgánem dohledu v EU.

Investorům tak podle centrální banky nebyly zpřístupněny zákonem předpokládané, ověřitelné a srozumitelné informace o nabízených cenných papírech. „ČNB zároveň upozorňuje, že Bohemia Partners a Bohemia Partners One nemají v současné době žádné oprávnění k poskytování investičních ani jiných služeb na finančním trhu v České republice a nejsou ze strany ČNB dohlíženy. Případná investice není ze zákona pojištěna,“ uvedla centrální banka.

Seznamy registrovaných a regulovaných subjektů ČNB zveřejňuje na svých webových stránkách. ČNB určuje měnovou politiku, vydává bankovky a mince, řídí peněžní oběh, platební styk a zúčtování bank. Vykonává také dohled nad bankovním sektorem, kapitálovým trhem, pojišťovnictvím, penzijním připojištěním, družstevními záložnami, institucemi elektronických peněz a devizový dohled.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah