Deutsche Börse: fúzi s LSE schválilo 89 procent akcionářů | E15.cz

Deutsche Börse: fúzi s LSE schválilo 89 procent akcionářů

Burza ve Frankfurtu
Burza ve Frankfurtu
• 
ZDROJ: Bankenverband, Flickr.com (CC BY-ND 2.0)

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Německá burzovní skupina Deutsche Börse získala pro plánovanou fúzi s Londýnskou akciovou burzou (LSE) souhlas držitelů 89,04 procenta svých akcií. Deutsche Börse to sdělila po spočítání počtu akcií přihlášených do pátečního konečného termínu. Oba podniky se na transakci v hodnotě asi 29 miliard dolarů (695 miliard korun) dohodly letos v březnu.

Dohodu již minulý měsíc schválil dostatečný počet akcionářů Deutsche Börse i LSE. Na fúzi obě firmy trvaly přesto, že se Británie v červnovém referendu rozhodla odejít z Evropské unie. Sloučením LSE a Deutsche Börse má vzniknout největší provozovatel trhů s cennými papíry na světě podle objemu tržeb.

Obě společnosti nyní předloží plán spojení úřadům pro hospodářskou soutěž a dalším regulačním orgánům v EU a ve svých zemích. „Nyní se zaměříme na získání nezbytných regulačních a antimonopolních povolení,“ uvedl šéf Deutsche Börse Carsten Kengeter ve sdělení společnosti. „Tato fúze vytvoří globální konkurenceschopnou skupinu tržní infrastruktury, z níž budou mít prospěch naši zákazníci, akcionáři i celá ekonomika,“ citovala Kengetera agentura Reuters.

Konečný podíl akcií přihlášených do fúze není dostatečný k tomu, aby dal Deutsche Börse právo na vykoupení akcií od zbylých akcionářů. Deutsche Börse ale dosud neuvedla, zda to má v úmyslu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah