General Electric se stahuje z Japonska, prodá leasingovou divizi | E15.cz

General Electric se stahuje z Japonska, prodá leasingovou divizi

General Electric se stahuje z Japonska, prodá leasingovou divizi
Budova společnosti General Electric v Praze
• 
ZDROJ: Tomáš Novák/Euro

ČTK

Americký konglomerát General Electric (GE) se dohodl na prodeji své japonské leasingové divize. Za 4,8 miliardy dolarů (117,7 miliardy korun) ji od něj převezme japonská finanční skupina Sumitomo Mitsui Financial Group (SMFG). Dohoda, kterou dnes obě společnosti oznámily, je součástí plánu GE odprodat majetek finanční divize GE Capital v hodnotě kolem 200 miliard dolarů v rámci strategie, v níž se konglomerát zaměřuje na své základní průmyslové aktivity.

GE Capital se prodejem leasingové divize takřka úplně stahuje z japonského trhu, až na jeden malý společný podnik, uvedl podle agentury AP mluvčí tokijské pobočky GE Capital Akihiro Yošinobu. Celková aktiva prodávané divize mají hodnotu 4,2 miliardy dolarů, uvedla SMFG.

SMFG, která je třetí největší japonskou bankou, v posledních letech výrazně expanduje mimo oblast tradičního bankovnictví. Její leasingová divize patří k největším japonským leasingovým společnostem a v poslední době nakupuje aktiva v zahraničí.
GE Capital od finanční krize v letech 2008-2009 omezuje aktivity. Zaměřit se má na financování nákupů těžkého strojního vybavení, půjčování peněz středně velkým společnostem a investování do komerčních realit.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!