Iniciativy proti bankovním poplatkům zahltily kancelář finančního arbitra | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Iniciativy proti bankovním poplatkům zahltily kancelář finančního arbitra

Iniciativy proti bankovním poplatkům zahltily kancelář finančního arbitra
Poplatkyzpet.cz (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: Poplatkyzpet.cz
Marek Schwarzmann

Marek Schwarzmann

Poplatkové iniciativy nevzdávají svůj boj o vrácení bankovních poplatků za vedení úvěrových účtů, po letním zahlcení pražských obvodních soudů si vzaly se svými žádostmi o zahájení řízení na mušku kancelář finančního arbitra.

Iniciativa Poplatkyzpět.cz se obrátila na finančního arbitra s žádostí o zahájení řízení ve věci neoprávněně účtovaných uvěrových poplatků týkající se spotřebitelských úvěrů a k dnešnímu dni mu do datové schránky zaslala desetitisíce návrhů. V dalších dnech přitom počítá s odesláním dalších desítek tisíc návrhů na zahájení řízení.

„Chceme pro naše klienty využít všech zákonných možností pro získání neoprávněně účtovaných úvěrových poplatků klientům ze strany bank. Finanční arbitr je jedním z nich,“ dodal předseda představenstva BSP Lawyer Partners Daniel Paľko.

Iniciativy tak reagují na své nedávné neúspěchy u pražských obvodních soudů, kde zatím v prvních přímých soudních sporech naprosto propadly. Soudy totiž upřednostnily ve svém rozhodnutí to, že klienti podepsali smlouvu, a ta jednoduše platí. Poslední šancí zvrátit tento způsob soudního výkladu je tak podle všeho Ústavní soud, na který se iniciativy v brzké době plánují obrátit.

Poplatkyzpět.cz, Bankovnipoplatky.com a Jdeto.de od jara letošního roku nashromáždily přes 300 tisíc nespokojených klientů, kteří požadují vrácení zaplacených poplatků za vedení úvěrových účtů. Vše spustil rozsudek německého soudu z roku 2011, který tyto poplatky v Německu označil za nezákonné.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!