Janečkova RSJ hodlá vstoupit na pojišťovací trh | E15.cz

Janečkova RSJ hodlá vstoupit na pojišťovací trh

Karel Janeček
Karel Janeček
• 
ZDROJ: RSJ

Jaroslav Bukovský

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Investiční skupina RSJ se chystá do nového byznysu. Finančníci kolem miliardáře Karla Janečka se rozhodli vstoupit na český pojišťovací trh. Nový projekt v branži obchodu s rizikem by v ideálním případě mohl začít fungovat ještě letos. RSJ bude mít v pojišťovně poloviční podíl, zbytek připadne odborníkům z oboru, se kterými skupina byznys rozjíždí. Pojišťovna nyní čeká na schválení Českou národní bankou.

„V projektu jsme finančními investory a spolupracujeme se skupinou lidí z oboru, kteří tomu rozumějí. Předpokládám, že přes léto by se to mohlo posunout vpřed,“ uvádí šéf RSJ a akcionář skupiny Libor Winkler. Pojišťovna je jednou ze sázek finanční větve z rodiny fondů RSJ, které investují prostředky získané ze základního byznysu skupiny, algoritmických obchodů s finančními deriváty. Podle dat ČNB by se podnik RSJ stal 54. pojišťovnou registrovanou na domácím trhu.

Fond RSJ Finance hodlá perspektivně sondovat příležitosti i v dalších oblastech finančního sektoru, mimo jiné v bankovnictví či finančním poradenství. Skupina RSJ plánuje v rámci šestice fondů privátního kapitálu proinvestovat celkem kolem šesti miliard korun, škála oborů sahá od nemovitostí přes biotechnologie a zdravotnictví po informatiku a zemědělství. Podle firmy leží zatím těžiště investic RSJ v nemovitostech.

RSJ obchoduje především s takzvanými futures kontrakty sloužícími k zajištění rizika, konkrétně jde o obchody s úrokovými mírami, státními dluhopisy, zahraničními měnami, akciovými indexy, ropou, plynem a na spotovém trhu s americkými vládními dluhopisy. Skupina má v současnosti čtyři hlavní akcionáře, Libora Winklera, Tomáše a Karla Janečkových a Václava Dejčmara.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah