Kauza LIBOR: Barclays zaplatí 120 milionů dolarů | E15.cz

Kauza LIBOR: Barclays zaplatí 120 milionů dolarů

Logo Barclays
Logo Barclays
• 
ZDROJ: CC BY-SA 2.0: Howard Lake via Flickr

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Britská banka Barclays se dohodla, že ve Spojených státech zaplatí 120 milionů dolarů (tři miliardy korun) za urovnání obvinění z manipulací s Londýnskou mezibankovní nabízenou sazbou (LIBOR). Informovali o tom podle agentury Reuters právní zástupci žalující strany.

Investoři společnost Barclays obvinili, že se v rámci snahy o manipulaci se sazbou LIBOR spikla s konkurenty. Soudní spor namířený proti celkem 16 bankám investoři zahájili již v roce 2011. Barclays je první bankou, která se v rámci tohoto sporu dohodla na urovnání obvinění.

„Je to velmi dobré urovnání. Mohlo by to prolomit ledy a otevřít cestu dalším urovnáním v tomto sporu,“ uvedla Hilary Scherrerová z právnické společnosti Hausfeld LLP zastupující žalující stranu.

LIBOR je globálně využívanou sazbou, od níž se odvozují úroky pro značné množství soukromých i veřejných transakcí. Dříve ji denně vytvářela Britská bankovní asociace na základě informací, které obdržela od bank. V důsledku skandálu kolem manipulací však loni agenda související s tvorbou sazby přešla na burzovní společnost NYSE Euronext.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah