Menší výnosy z úroků srazily skupině J&T zisk o patnáct procent | E15.cz

Menší výnosy z úroků srazily skupině J&T zisk o patnáct procent

ČTK, lie

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Kvůli snížení úrokových výnosů loni klesl finanční skupině J&T Finance Group konsolidovaný čistý zisk na 61,8 milionu eur (1,6 miliardy korun). Meziročně jde o patnáctiprocentní propad. Samotné úroky skupině vynesly necelých 283 milionů eur (7,4 miliardy korun).

Celková aktiva J&T Finance Group ke konci loňského roku činila více než deset miliard eur, meziročně o pět procent méně. Na poklesu má podíl podle sdělení skupiny optimalizace celkového objemu klientských vkladů. Objem vkladů meziročně klesl o 582,5 milionu eur na na 7,5 miliardy eur. Celkový objem úvěrů a záloh poskytnutých klientům skupiny stoupl o 5,5 procenta na 5,7 miliardy eur.

Ve skupině J&T by měla 50procentní podíl získat čínská soukromá společnost CEFC China Energy Company Limited. Ta v září 2016 podnikla první kroky ve schvalovacím procesu a podala žádost o schválení Slovenské národní bance.

"Vzhledem ke složitosti procesu a počtu regulátorů, kteří musí tuto transakci schválit, se očekává, že schvalování bude probíhat během celého roku 2017," uvedla mluvčí skupiny Monika Veselá. Čínská skupina aktuálně drží 9,9procentní podíl.

Skupina J&T se zaměřuje na poskytování komplexních služeb spojených s privátním a retailovým bankovnictvím, správou majetku privátních klientů a institucí, investičním bankovnictvím a projektovým financováním. Své služby rozvíjí především na trzích České a Slovenské republiky, Chorvatska a Ruské federace.

Výsledky J&T FINANCE GROUP (v tisících eur)

Čisté úrokové výnosy: 282 571

Provozní výnosy celkem: 419 804

Provozní náklady: 232 274

Zisk po zdanění:  61 829

Autor: ČTK, lie

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah