Monetě Money Bank klesl čtvrtletní zisk na 1,08 miliardy korun | E15.cz

Monetě Money Bank klesl čtvrtletní zisk na 1,08 miliardy korun

Moneta Money Bank
Moneta Money Bank
• 
ZDROJ: David Vagaday/E15

ČTK

Moneta Money Bank, která se do konce dubna jmenovala GE Money Bank, v letošním prvním čtvrtletí vykázala pokles zisku po zdanění zhruba o devět procent na 1,08 miliardy korun. Provozní výnosy se bance meziročně snížily také o devět procent na 2,77 miliardy korun.

Vklady klientů v prvním čtvrtletí pokračovaly v růstu, ke konci března stouply na 111 miliard korun proti 108,7 miliardy na konci loňska. Úvěry klientům za první tři měsíce letoška naopak mírně klesly na 107,7 miliardy korun ze 108,4 miliardy ke konci loňského roku, uvedla banka.

„Celkově společnost reportovala relativně smíšené výsledky,“ uvedl analytik Patria Finance Václav Kmínek. Při pohledu na výsledky a komentáře managementu je podle něj patrné, že Moneta v prvním čtvrtletí nezaúčtovala platby ročního příspěvku do rezolučního fondu a fondu pojištění vkladů, což výrazně vylepšilo její nákladovost ve srovnání s Komerční bankou nebo Erste Bank. „Očekáváme tak spíše neutrální reakci trhu,“ dodal. Akcie banky rostly před 10:00 na pražské burze o dvě procenta na 74,45 koruny.

Moneta je v Česku šestou největší bankou, která má milion klientů. Ve zhruba 230 pobočkách zaměstnává víc než 3000 lidí. Monetu Money Bank vlastní společnost GE Capital International Holdings Limited, která nabídla v minulém týdnu 51 procent akcií banky na pražské burze. Souvisí to se záměrem amerického konglomerátu prodat banku do příštího roku a zaměřit se na průmyslovou činnost.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.