Na trh vstupuje SAV, další fond rizikového kapitálu | E15.cz

Na trh vstupuje SAV, další fond rizikového kapitálu

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

Marek Schwarzmann

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
K dosavadním v Česku působícím fondům rizikového kapitálu se od července připojil Symfonie Angel Ventures (SAV). Za fondem, který hledá začínající firmy s inovačními nápady, stojí investiční společnost Symfonie Capital. SAV teď oslovuje kvalifikované investory a do půl roku chce získat sto milionů korun.

„Ideálně bychom rádi v prvním půl roce vybrali zhruba deset startupových projektů,“ upřesnil ředitel pro strategii společnosti Partners Financial Services Pavel Kohout, který ve fondu působí. O podporu mohou žádat firmy a projekty z různých odvětví. V Česku působí řada podobných fondů jako SAV. Část jich je uskupena například v Czech Private Equity & Venture Capital Association. Jejích třináct členů spravuje 4,47 miliardy eur připravených na investice.

Fondy Autor:

Na oficiální spuštění čeká i Český rozvojový, uzavřený investiční fond, tedy první státní fond rizikového kapitálu. O způsobu výběru jeho správce teď rozhoduje antimonopolní úřad. Fond by měl disponovat zhruba 1,3 miliardy korun.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.