Penta letos vydala dluhopisy za 800 milionů | E15.cz

Penta letos vydala dluhopisy za 800 milionů

Marek Dospiva
Marek Dospiva
• 
ZDROJ: E15

tzv

Share on Facebook Messenger
Tuzemská investiční společnost Penta stále častěji používá k financování svých projektů emise vlastních dluhopisů. Obligace administruje Privatbanka, která do skupiny Penta patří. Mluvčí Penty Martin Danko upřesnil, že dosud firma vydala celkem 48 dluhopisů v hodnotě 545 milionů eur, a to v korunách i v eurech. Patnáct emisí již bylo splaceno. Kupon se pohyboval od 4,3 procenta do devíti procent.

Pro letošek Penta spustila čtyři emise v objemu 29 milionů eur, zhruba 800 milionů korun. „Týkají se Fortuny, Waltrovky a rezidenčního developerského projektu v Bratislavě,“ uvedl Danko. Poslední investicí je takzvaná Penta Public, vydaná na jeden rok v únoru, která je určená i pro širší veřejnost. Emitentem je samotná Penta a minimální investice činí tři tisíce eur, výnos 4,3 procenta.

Penta upisovala dluhopisy i na nedávno otevřenou kancelářskou budovu Florentinum v Praze, když vypsala čtyři dluhopisové tranše s kuponem 5,8 až 6,5 procenta v celkové hodnotě 29 milionů eur.

Autor: tzv

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.