Silná libra srazila zisk Providentu na 360 milionů | E15.cz

Silná libra srazila zisk Providentu na 360 milionů

Provident Financial
Provident Financial
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnosti Provident Financial klesl v Česku a na Slovensku v pololetí meziročně zisk před zdaněním o 16 procent na 9,4 milionu liber (asi 360,5 milionu korun). Za poklesem stojí silnější kurz libry vůči koruně, uvedla dnes firma v tiskové zprávě. Provident poskytuje domácnostem krátkodobé hotovostní půjčky.

„I přes velmi konkurenční obchodní prostředí v obou zemích se zisk před zdaněním zvýšil o 100 tisíc liber. Silnější kurz libry vůči koruně však zapříčinil, že zisk po přepočtu na libry byl nižší než v loňském roce,“ uvedla společnost. Dodala, že zlepšila výběr splátek, což snížilo ztráty z hodnoty pohledávek.

V Česku a na Slovensku má Provident 345 tisíc zákazníků, kterým v pololetí poskytl půjčky za 79,6 milionu liber (přes tři miliardy korun). Počet zákazníků se meziročně snížil o 35 tisíc a objem půjček klesl o 22,5 procenta.

Největší poskytovatel krátkodobých půjček

V Česku je Provident Financial největším poskytovatelem krátkodobých hotovostních půjček domácnostem. Působí zde od roku 1997. Má 600 zaměstnanců a tři tisícovky obchodních zástupců. Výše půjčky se pohybuje od 2000 do 80 tisíc korun. Společnost působí například i v Maďarsku, Polsku, Rumunsku a Mexiku. V září vstoupila na trh v Bulharsku a v Litvě.

Firma je součástí mezinárodní finanční skupiny International Personal Finance obchodované od roku 1992 na londýnské burze.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah