Singer: Přijetí eura do pěti let není pravděpodobné | E15.cz

Singer: Přijetí eura do pěti let není pravděpodobné

Miroslav Singer
Miroslav Singer
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK, nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Možné, ale málo pravděpodobné je přijetí společné měny do roku 2017. Guvernér ČNB uvedl, že není důvod do eurozóny spěchat.

Guvernér Miroslav Singer se nedomnívá, že by Česko přijalo euro do roku 2017. Technicky to sice podle něj možné je, ale volební cyklus v ČR tomu nenasvědčuje. Singer to dnes uvedl na Žofínském fóru.

Prezident Miloš Zeman zhruba v polovině dubna uvedl v rozhovoru pro německé regionální noviny Passauer Neue Presse, že by se Česko mohlo členem eurozóny stát během pěti let.

„Rozhodnutí záleží na politické debatě a nevidím v tuto chvíli jako důvod do eurozóny spěchat. Ale je to primárně politický problém,“ uvedl guvernér. Jelikož příští rok se budou konat volby do Poslanecké sněmovny, přihláška by podle Singera byla podána zřejmě v případě snahy o rychlé přijetí eura podána v roce 2015. Navíc zásadnější rozpočtová opatření vlády tvoří až ve třetím a čtvrtém roce svého vládnutí. „Ta mechanika volebního období mě tak vede spíše ke skepsi,“ dodal guvernér.

Miroslav Singer: Zemanovy změny v radě mi mohou být jedno

Autor: ČTK, nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.