UniCredit se zajímá o spojení se Société Générale, míní tisk | E15.cz

UniCredit se zajímá o spojení se Société Générale

UniCredit se zajímá o spojení se Société Générale
UniCredit
• 
ZDROJ: reuters

Největší italská banka UniCredit se zajímá o spojení s francouzským konkurentem Société Générale. Informoval o tom na svých internetových stránkách list Financial Times s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Oba podniky mají aktivity rovněž v České republice.

Myšlenku spojení firem údajně již několik měsíců rozvíjí generální ředitel společnosti UniCredit, Francouz Jean-Pierre Mustier. Ten dříve pracoval jako šéf divize Société Générale pro investiční bankovnictví.

Zdroje upozornily, že banky zatím nejsou v souvislosti s možnou fúzí v žádném oficiálním kontaktu. Dodaly nicméně, že možnost spojení s italským konkurentem zkoumají také vedoucí představitelé Société Générale.

"Takové sloučení by mělo smysl a je zřejmé, že generální ředitelé obou bank mají úzké vazby. Banky by mohly těžit ze vzájemných synergií. Obě mají silné postavení na domácím trhu, ale doplňují se také v zahraničí," řekl ředitel společnosti Chytrý Honza Nicolas Eich.

 

České banky dluží matkám stamiliardy

UniCredit má silnou pozici v Německu, Rakousku a ve střední Evropě, Société Générale zase v Rusku a v Africe. Jedinými silnými pozicemi Société Générale ve střední Evropě jsou česká Komerční banka a rumunská BRD. Český trh je pak jedním z mála, kde obě banky mají silnou pozici, dodal Eich.

Společnost UniCredit se ke zprávě listu Financial Times odmítla vyjádřit. Société Générale však v e-mailu zaslaném agentuře Reuters popřela, že její vedení o možném spojení s firmou UniCredit diskutuje.

UniCredit se výrazně angažuje v zemích střední a východní Evropy, včetně České republiky. Na českém trhu začala působit v listopadu 2007, její česká pobočka vznikla spojením finančního ústavu HVB Bank a Živnostenské banky. Société Générale v České republice vlastní většinový podíl v Komerční bance.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!