Visa zažila rekordní rok, její tržby vzrostly o čtvrtinu | E15.cz

Visa zažila rekordní rok, její tržby vzrostly o čtvrtinu

Platební karty
Platební karty
• 
ZDROJ: Sean MacEntee/flickr

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Tržby společnosti Visa Europe v období od července 2014 do června 2015 vzrostly meziročně o čtvrtinu na 2,31 miliardy eur (zhruba 62 miliard korun).

Počet karet Visa vydaných v Evropě čítá 522 milionů, tedy více než jednu kartu na dospělou osobu. „Po finanční stránce šlo o náš nejúspěšnější rok vůbec. Současně se podařilo udržovat si důvěru díky rekordně nízké úrovni podvodů, tedy pět centů z každých 100 zaplacených eur,“ uvedl generální ředitel Visa Europe Nicolas Huss.

Podle něho na transakce prostřednictvím asociace Visa Europe nyní připadá jedno euro z každých 5,7 eura, které se v Evropě utratí. V Česku je to jedno euro z každých 12,5 eura.

Předběžné pozitivní výsledky proto hlásí i česká Visa Europe. „Velmi zásadní je neustále rostoucí objem bezkontaktních karet, kde z celkového počtu transakcí u obchodníků placených Visa kartou je více než 65 procent bezkontaktních plateb,“ doplnil regionální manažer Visa Europe pro ČR a Slovensko Marcel Gajdoš.

Visa Europe u bezkontaktních karet překonala hranici miliardy bezkontaktních transakcí za rok, na významných trzích jako například ve Velké Británii již zastiňují hotovost. Počet bezkontaktních transakcí v období od října 2014 do září 2015 činil 1,7 miliardy. Ve Velké Británii dnes představují každou sedmou osobní transakci s kartou Visa (říjen 2015), zatímco o rok dříve šlo jen o každou pětadvacátou.

Asociace Visa Inc. a Visa Europe v listopadu 2015 oznámily, že se definitivně dohodly na převzetí Visy Europe společností Visa Inc., přičemž spojením vznikne jediná globální společnost. Transakce je nyní předmětem schvalovacích procedur ze strany regulátorů, dokončení se předpokládá v období duben až červen 2016.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah