Fond Genesis prodává společnost Swell

Společnost Swell

Společnost Swell Zdroj: Swell

Novým strategickým majitelem společnosti Swell se stane mezinárodní skupina Altran.

Ke konci října změní majitele český poskytovatel vývojových služeb pro automobilový průmysl, hořická společnost Swell. Genesis Private Equity Fund II (GPEF II), který byl 96procentním vlastníkem, prodává svůj podíl mezinárodní skupině Altran. Společně s GPEF II prodávají svůj minoritní podíl také vrcholoví manažeři Swellu, a nový majitel se tak stane jediným vlastníkem firmy.

Společnost Swell má za sebou více než dvacetiletou historii a je respektovaným vývojovým partnerem evropských automobilek a jejich dodavatelů. Tato pozice a pokračující výrazný růst a rozšiřování služeb byly hlavními důvody, proč o Swell projevila zájem skupina Altran, největší světový poskytovatel vývojových a konstrukčních služeb pro celou řadu oborů, včetně automobilového a leteckého průmyslu, se sídlem v Paříži.

Dominique Cerutti, generální ředitel skupiny Altran, k transakci řekl: „Akvizicemi společností Swell a Benteler Engineering, která již byla oznámena dříve v tomto měsíci, rozšiřuje Altran svoji kapacitu v regionu. Swell má dobrý potenciál pro začlenění do naší sítě ,Industrialized GlobalShore‘ jako nearshoringová platforma. Tato síť bude ve vztahu k našim klientům z oblasti automotive hrát klíčovou roli v poskytování integrovaných vývojových služeb pro celý vůz.“

Vše pro auto

Od svého založení v roce 1993 se společnost Swell postupně vypracovala na jednoho z nejvýznamnějších poskytovatelů služeb v oblasti vývoje, konstrukce a testování pro automobilový průmysl v České republice. Je dodavatelem a partnerem několika automobilových značek a jejich dodavatelů. Nejdůležitějším zákazníkem je dlouhodobě Škoda Auto, které Swell poskytuje konstrukční a výpočtové služby, provádí speciální vývojové zkoušky a dodává prototypy. Firma ale spolupracuje i s dalšími klienty, jako je například Magna, Hella, Continental, Bosch, Honeywell nebo automobilka Iveco.

Vstup fondu Genesis do této společnosti v roce 2014 byl dalším příkladem řešení nástupnictví v podniku. Původní zakladatelé chtěli z firmy vystoupit a fond Genesis jejich podíly odkoupil. Společnost dále pokračovala v rozvoji se stávajícím manažerským týmem doplněným o novou předsedkyni představenstva s rozsáhlými zkušenostmi z oblasti automobilového průmyslu.