Google a Apple se spojí. Lidem oznámí, zda se dostali do kontaktu s nakaženými koronavirem | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Google a Apple se spojí. Lidem oznámí, zda se dostali do kontaktu s nakaženými koronavirem

Google a Apple se spojí. Lidem oznámí, zda se dostali do kontaktu s nakaženými koronavirem
Ilustrační foto.
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Google a Apple uzavřely nečekané partnerství, aby pomohly bránit šíření koronaviru. Až třetině obyvatel planety chtějí umožnit dozvědět se pomocí technologického zařízení v chytrém telefonu, zda se nedostali do blízkosti nakažených nemocí covid-19.

Obří technologické společnosti to podle světových agentur oznámily v pátek s tím, že lidé se do systému budou muset přihlásit. Monitorovat by mohl až tři miliardy obyvatel planety.

Smartphony s operačním systémem iOS od Applu nebo Androidem od Googlu, které jsou nejpoužívanější na celé planetě, si budou moci vyměňovat informace prostřednictvím rozhraní bluetooth. Pokud se majitel takto vybaveného telefonu dostane do kontaktu s infikovaným jedincem, pošle mu přístroj zprávu, že se má izolovat a podrobit se karanténě.

Google a Apple uvedly, že technologii začaly vyvíjet před 14 dny a dostupná by mohla být v půli května. Dodaly, že nebude sledovat polohu nebo identitu uživatelů, ale zaznamená pouze údaje o tom, kdy se k sobě jejich telefony přiblížily.

Život v době (po)virové podle Daniela Drahotského 1: Viru se už nikdy nezbavíme

 

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!