O2 se dařilo, zvýšila svůj zisk, myslí si analytici | e15.cz

O2 se dařilo, zvýšila svůj zisk, myslí si analytici

Mobilní operátor O2
Mobilní operátor O2
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Telekomunikační firma O2 loni podle odhadů analytiků zvýšila čistý konsolidovaný zisk o šest procent na 5,4 miliardy korun. Návrh dividendy by se pak mohl pohybovat okolo 17 až 18 korun na akcii. Vyplývá to vyjádření ekonomů.

Loňský zisk podle společnosti O2 Patria Finance ovlivnily mimo jiné výrazně vyšší investice do sítě 4G na Slovensku. "Očekáváme, že CAPEX k tržbám společnosti se v posledním roce zdvojnásobí na úroveň 12 procent. Ve 3. čtvrtletí to bylo šest procent," uvedl Ondřej Koňák z Patria Finance.

Management operátora ve výhledu odhadl provozní zisk EBITDA za celý rok 2016 v rozmezí 10,4 až 10,7 miliardy KORUN, pro čistý zisk pak čeká 5,1 až 5,4 miliardy. "Dle našich predikcí je výhled splnitelný, když celoroční EBITDA očekáváme na úrovni 10,5 miliardy a čistý zisk ve výši 5,4 miliardy korun," uvedl Miroslav Frayer z Komerční banky.

Podle Milana Vaníčka z J&T banky by firma mohla vyplatit běžnou dividendu 18 korun na akcii plus čtyři koruny z emisního ážia. Počítáme i s částečnou výplatou zadržených zisků, což by mělo být rovněž v rámci dividendové politiky výplaty 90 až 110 procent čistého zisku," podotkl.

O2 má kolem 4,9 milionu mobilních zákazníků a přes tři čtvrtě milionu pevných přípojek k internetu.

Majoritním vlastníkem O2 je investiční skupina PPF. V roce 2015 PPF od O2 oddělila sítě a datová centra do společnosti CETIN.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah