O2 se dařilo, zvýšila svůj zisk, myslí si analytici | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

O2 se dařilo, zvýšila svůj zisk, myslí si analytici

O2 se dařilo, zvýšila svůj zisk, myslí si analytici
Mobilní operátor O2
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Telekomunikační firma O2 loni podle odhadů analytiků zvýšila čistý konsolidovaný zisk o šest procent na 5,4 miliardy korun. Návrh dividendy by se pak mohl pohybovat okolo 17 až 18 korun na akcii. Vyplývá to vyjádření ekonomů.

Loňský zisk podle společnosti O2 Patria Finance ovlivnily mimo jiné výrazně vyšší investice do sítě 4G na Slovensku. "Očekáváme, že CAPEX k tržbám společnosti se v posledním roce zdvojnásobí na úroveň 12 procent. Ve 3. čtvrtletí to bylo šest procent," uvedl Ondřej Koňák z Patria Finance.

Management operátora ve výhledu odhadl provozní zisk EBITDA za celý rok 2016 v rozmezí 10,4 až 10,7 miliardy KORUN, pro čistý zisk pak čeká 5,1 až 5,4 miliardy. "Dle našich predikcí je výhled splnitelný, když celoroční EBITDA očekáváme na úrovni 10,5 miliardy a čistý zisk ve výši 5,4 miliardy korun," uvedl Miroslav Frayer z Komerční banky.

České akcie letos budou díky dividendám vynášet, tvrdí analytici

Podle Milana Vaníčka z J&T banky by firma mohla vyplatit běžnou dividendu 18 korun na akcii plus čtyři koruny z emisního ážia. Počítáme i s částečnou výplatou zadržených zisků, což by mělo být rovněž v rámci dividendové politiky výplaty 90 až 110 procent čistého zisku," podotkl.

O2 má kolem 4,9 milionu mobilních zákazníků a přes tři čtvrtě milionu pevných přípojek k internetu.

Majoritním vlastníkem O2 je investiční skupina PPF. V roce 2015 PPF od O2 oddělila sítě a datová centra do společnosti CETIN.

Snižte velkoobchodní ceny dat, opětovně vyzval ČTÚ operátory. Hrozí odebráním licencí

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!