AAA Auto hlásí vysoký zisk, firmě se daří v Rusku | E15.cz

AAA Auto hlásí vysoký zisk, firmě se daří v Rusku

Vývoj akcií AAA Auto za poslední rok
Vývoj akcií AAA Auto za poslední rok
• 
ZDROJ: vrba@mf.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Skupina autobazarů AAA Auto zvýšila v prvním čtvrtletí meziročně zisk ze 690 tisíc eur na 2,9 milionu eur (asi 72 milionů korun). Tržby stouply o pětinu na 76,9 milionu eur a prodej se zvýšil o desetinu na 12 175 aut. Výraznému růstu zisku pomohly podle výkonné ředitelky firmy Karolíny Topolové silnější prodeje, zvýšený zájem o finanční služby a tržby z ruské pobočky i nově otevíraných center v Česku a na Slovensku.

„Naše pobočka v Rusku dosáhla v dubnu výborného výsledku 200 prodaných vozů. Očekáváme tak, že zde dosáhneme bodu zvratu na úrovni čistého zisku již v červnu“ dodala.

Hrubá zisková marže se zvýšila o 0,3 procentního bodu na 26,2 procenta zejména díky většímu rozšíření finančních služeb z loňských 38 na 50 procent v prvním čtvrtletí.

Čtěte také:

Zisk AAA Auto byl loni rekordní. Čtvrt miliardy korun

Auta kupuje stále více žen

Provozní náklady se zvýšily o třetinu na 15,1 milionu eur. Důvodem byly náklady na zatím ztrátový ruský provoz skupiny a náklady na otevření nových poboček a zaškolení nového personálu v Česku a na Slovensku. Dubnový prodej vzrostl o 17 procent na 4479 ojetých aut.

Vývoj akcií AAA Auto za poslední rok

Vývoj akcií AAA Auto za poslední rok Autor: vrba@mf.cz

AAA Auto provozuje 27 poboček a zaměstnává přes 1500 lidí. Její akcie se obchodují na burzách v Praze a Budapešti. Loni skupina zdvojnásobila čistý konsolidovaný zisk na 10,3 milionu eur (zhruba čtvrt miliardy korun).

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.