Amazon zvyšuje mzdy svým nejhůř placeným pracovníkům | E15.cz

Amazon zvyšuje mzdy svým nejhůř placeným pracovníkům. Vzali jsme si kritiku k srdci, tvrdí firma

ČTK

Share on Facebook Messenger

Americký internetový prodejce Amazon zvýší mzdy statisícům svých nejhůře placených zaměstnanců ve Spojených státech. Od 1. listopadu dostanou nejméně 15 dolarů (330 korun) na hodinu. Nové minimum platí pro všechny zaměstnance včetně těch, kteří pracují na zkrácený pracovní úvazek nebo na výpomoc. Obdobný krok Amazon připravuje i v Británii a vyzval konkurenty, ať učiní totéž.

V současné době Amazon platí rozdílné minimální mzdy v závislosti na lokalitě. Například v texaském Austinu od deseti dolarů na hodinu, v Robbinsvillu v New Jersey od 13,50 dolarů na hodinu. Amazon přiznává, že svým rozhodnutím zvýšit mzdy reaguje i na kritiku, že málo platí.

V Británii Amazon zvýší minimální hodinovou mzdu v Londýně z 8,20 libry (237 korun) na 10,50 libry a mimo hlavní město z osmi na 9,50 libry.

Opatření se týká zhruba 250 tisíc stálých zaměstnanců v USA a přibližně 17 tisíc pracovníků v Británii, stejně jako desítek tisíc sezonních zaměstnanců pracujících na zkrácený úvazek.

Maloobchodní firmy ve Spojených státech čelí tlaku odborářů, aby zvýšily minimální mzdu na 15 dolarů na hodinu. Některé společnosti, jako například Walmart, už hodinové minimum zvýšily na 11 dolarů s příslibem 15 dolarů v roce 2020. Zákonné minimum činí v USA 7,25 dolaru na hodinu a platí od roku 2009.

Podívejte se na sklady Amazonu všude po světě:

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.