Autobazary AAA Auto zvýšily tržby o dvě pětiny na 130 milionů eur | E15.cz

Autobazary AAA Auto zvýšily tržby o dvě pětiny na 130 milionů eur

aaa
aaa
• 

ČTK

Share on Facebook Messenger
Skupina autobazarů AAA Auto podle předběžných výsledků zvýšila v pololetí tržby o 42 procent na 130 milionů eur, tedy asi 3,14 miliardy korun. Konsolidovaný čistý zisk pak stoupl o 38 procent na 3,2 milionu eur, což je zhruba 77 milionů korun. Finální čísla firma zveřejní 25. srpna.

„Po silných výsledcích za první čtvrtletí se výkonnost skupiny AAA Auto i dále ve druhém čtvrtletí s rostoucí dynamikou zlepšovala, což potvrzuje oživení na trhu ojetých vozů, z něhož v posledním roce společnost těžila,“ uvedl generální ředitel Anthony Denny.

Prodej ojetých aut od ledna do července stoupl o 16 procent na 26 232 vozů. Za první pololetí byl růst o 18 procent. V samotném červenci firma prodala 3992 aut zaznamenala po březnu druhý nejvyšší prodej za poslední dva roky.

Hrubá zisková marže z prodejů se ve druhém čtvrtletí zvýšila na 24,3 procenta z původních 22,5 procenta v prvním čtvrtletí 2011, a to díky kontrolnímu systému, který společnost zavedla s cílem maximalizovat celkovou hrubou marži na prodané auto. Posílení marže podpořilo rozšíření finančních služeb, které využilo 42 procent klientů proti 38 procentům v prvním čtvrtletí.

AAA Auto má v současnosti kolem 25 poboček v ČR a na Slovensku. V září plánuje otevřít první centrum v Rusku u Moskvy. Stále zvažuje také návrat na maďarský trh.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.