Autogrill jedná o prodeji svých nádražních restaurací ve Francii | E15.cz

Autogrill jedná o prodeji svých nádražních restaurací ve Francii

Autogrill (ilustrační foto)
Autogrill (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: CC BY-SA 2.0: Luca Mascaro via Flickr

ČTK

Italská skupina Autogrill jedná s francouzským provozovatelem restaurací Elior Group o prodeji pobočky, která provozuje restaurace na francouzských nádražích. Pobočka má roční tržby kolem 50 milionů eur (1,35 miliardy korun). Autogrill podniká i na českém trhu.

Autogrill udělil Elior Group pro vyjednávání exkluzivitu. Ta vyprší 31. července, uvedla firma podle agentury Reuters. Autogrill provozuje například restaurace a kavárny na pražském hlavním nádraží. Firma vstoupila na český trh v roce 2006 a v současnosti má rovněž pět občerstvovacích provozů podél dálnic D1 a D5.

Skupina Autogrill vznikla v Itálii v roce 1977 sloučením několika provozovatelů restauračních služeb na tamních dálnicích. V Evropě provozuje restaurace na desítkách nádraží v šesti zemích, většinu z jejích loňských výnosů 4,4 miliardy eur však tvoří příjmy z restaurací a obchodů na letištích a podél dálnic.

Provozuje kolem 4200 prodejních míst v celkem 31 zemích a má přes 57.000 zaměstnanců. Největším akcionářem skupiny je rodina Benettonů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.