Bernard zvýšil obrat i výstav | E15.cz

Bernard zvýšil obrat i výstav

Pivovar Bernard
Pivovar Bernard
• 
Dušan Kütner

Dušan Kütner

Rodinnému pivovaru Bernard stoupl obrat za první tři čtvrtletí roku meziročně o 5,6 procenta na 321 milionu korun. To se promítlo i do čistého zisku, který za období leden až září ve srovnání se stejným obdobím loni stoupl téměř o desetinu na téměř 46 milionu korun.

„Za pozitivním trendem stojí především nárůst prodeje sudového piva v gastroprovozovnách,“ řekl deníku E15 mluvčí pivovaru Zdeněk Mikulášek. Výstav piva humpoleckého pivovaru se za prvních devět měsíců meziročně zvýšil o čtyři procenta na 165 tisíc hektolitrů. Na nárůstu se podepsal i export do zahraničí, který za letošních devět měsíců stoupl meziročně téměř o čtvrtinu na dvanáct a půl tisíc hektolitrů.

Výsledky mohly být podle Mikuláška ještě o něco lepší, nebýt zářijové částečné prohibice v Česku. „Zářijová prohibice spíše pivovarům uškodila, protože poklesl počet návštěvníků hospod a restaurací. Setrvačnost trvá až do dnešních dnů. Pokud by nebyla prohibice, mohl být výstav piva v září vyšší,“ dodal.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.