Česká Coca-Cola sníží jmění o 700 milionů, peníze pošle do Holandska | E15.cz

Česká Coca-Cola sníží jmění o 700 milionů, peníze pošle do Holandska

Reklama ve své krystalicky čisté podobě
Reklama ve své krystalicky čisté podobě
• 
ZDROJ: Strategie

duk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Tuzemská dceřiná společnost světové jedničky ve výrobě nealkoholických nápojů, Coca-Cola HBC Česká republika, sníží své základní jmění o 700 milionů korun na 1,873 miliardy. Rozhodla o tom valná hromada firmy.

„Ke snížení základního kapitálu společnosti došlo v důsledku optimalizace kapitálové struktury. Je potvrzením faktu, že jsme vybudovali stabilní podnikání, které je z dlouhodobého pohledu schopno zajistit svůj další rozvoj v České republice z vlastních zdrojů,“ řekl serveru E15.cz mluvčí firmy Milan Luzum.

Peníze podle všeho zamíří k mateřské nizozemské společnosti CC Beverages Holdings II, která je jediným společníkem Coca-Coly HBC ČR. O snížení tak rozhodla právě mateřská firma, neboť vykonává působnost valné hromady české dcery.

Mluvčí na dotaz neuvedl, zda peníze budou použity na případné investice v Česku, či je využije mateřská firma. Podle údajů společnosti přitom Coca-Cola HBC ČR od roku 1990 investovala v Česku více než 6,5 miliardy korun.

Nejvíce peněz směřovalo do výrobního závodu v pražských Kyjích, do rozvoje distribuční infrastruktury a do tréninku a dlouhodobého rozvoje zaměstnanců. „Jen v posledních pěti letech společnost proinvestovala 1,4 miliardy korun,“ podotkl Luzum.

Zisk tuzemské pobočky Coca-Coly v posledních letech každoročně překračuje 200 milionů korun, což je dalším zdrojem peněz pro mateřskou firmu. Valná hromada tak před dvěma lety například rozhodla o tom, že ze zisku v roce 2010 ve výši 244 milionů bude 232 milionů vyplaceno právě CC Beverages Holdings II.

Tržby Coca-Coly HBC ČR dosáhly v roce 2011 šesti miliard, což bylo meziročně o čtyři procenta méně. Výsledky za loňský rok zatím firma neuvedla.

Autor: duk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.