Čeští skláři udělali největší láhev na whisky na světě | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Čeští skláři udělali největší láhev na whisky na světě

Čeští skláři udělali největší láhev na whisky na světě
sklo, whisky
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Čeští skláři udělali největší láhev na whisky na světě, vejde se do ní 228 litrů tohoto alkoholu. Objednávka přišla od významného skotského producenta whisky. Ručně foukanou láhev vysokou 1,7 metru a vážící 50 kilogramů vytvořili skláři ze sázavské firmy Kavalierglass spolu s techniky sklárny BOMMA ve Světlé nad Sázavou. Světový rekord bude v Guinnessově knize rekordů, sdělil Radek Váňa ze světelské firmy. "Jde o první české sklo zastoupené v Guinnessově knize rekordů," dodal.

Firma Edrington Group, mimo jiné výrobce whisky značky Famous Grouse, se rozhodla překonat konkurenční značku Jack Daniels, která dosud držela rekord s láhví o objemu 174 litrů. Láhev českých sklářů se plnila pravou skotskou whisky v neděli v nejstarší skotské palírně Glenturret blízko Edinburghu. Palírna tak oslavila 107. výročí založení.

Rekordní láhev whisky je nyní vystavena v návštěvnickém centru v Glenturretu, které ročně navštíví přes 200 tisíc návštěvníků a milovníků tohoto nápoje, doplnil Váňa.

sklo, whiskysklo, whiskyAutor: CTK

Projekt zajišťovala sklárna BOMMA, která byla letos otevřena ve Světlé nad Sázavou. Nápojové i dárkové sklo v ní bude vznikat podle návrhů českých i zahraničních sklářských výtvarníků. Sklárna patří podniku Bohemia Machine, který se výrobou skla zabývá několik let.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!