Chystá se sloučení rivalů. Harley-Davidson připravuje nabídku na převzetí Ducati | E15.cz

Chystá se sloučení rivalů. Harley-Davidson připravuje nabídku na převzetí Ducati

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Americký výrobce motocyklů Harley-Davidson připravuje nabídku na převzetí italského rivala Ducati, který je součástí německého automobilového koncernu Volkswagen. Hodnota transakce by podle nich mohla činit až 1,5 miliardy eur (39,4 miliardy korun).

Prodej značky Ducati by Volkswagenu pomohl financovat reorganizaci aktivit po skandálu kolem falšování testů emisí naftových vozů. Nabídky na značku Ducati podle zdrojů připravují rovněž indický výrobce Bajaj Auto a některé investiční fondy.

Společnost Ducati vznikla v roce 1926 v Boloni jako malá rodinná firma, která vyráběla rádiové součástky. Na motocyklový trh vstoupila v roce 1949 a postupně se rozrostla na předního světového výrobce motocyklů. Svého času byla považována za motocyklový ekvivalent Ferrari.

Podívejte se na evropský sraz "harlejářů" v Brně

Stovka harlejáků si v rámci evropského srazu vyrazila v sobotu okouknout centrum Brna

Proti prodeji divize Ducati se stavějí odbory, které ovládají polovinu křesel v dvacetičlenné dozorčí radě Volkswagenu. "Ducati je klenot, jehož prodej nemá podporu zástupců zaměstnanců v dozorčí radě Volkswagenu," uvedl mluvčí závodní rady koncernu. "Harley-Davidson je z hlediska technologií na míle daleko za Ducati," dodal.

Volkswagen je největším výrobcem automobilů v Evropě. Jeho součástí je i mladoboleslavská Škoda Auto.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah