CK Honza service zkrachovala. Dluží 550 zákazníkům | e15.cz

CK Honza service zkrachovala. Dluží 550 zákazníkům

Malaga
Malaga
• 
ZDROJ: Libor Budinsky

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Cestovní kancelář HONZA service z Plzeňska dnes z ekonomických důvodů ukončila svou činnost. V zahraničí momentálně nemá klienty, první měli odletět na dovolenou v pátek. Poškozených je zhruba 550. Letos je to již třetí zkrachovalá cestovní kancelář.

Pravděpodobnou příčinou krachu CK HONZA service je podle Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) pokles zájmu klientů o její služby a komplikace v obchodních vztazích se zahraničními partnery. Kancelář, která fungovala 24 let, dnes svůj konec oznámila svým obchodním partnerům.

„Podle odhadů má u cestovní kanceláře uzavřenou cestovní smlouvu na zájezd v letošní letní sezóně přibližně 550 zákazníků,“ uvedla tajemnice AČCKA Kateřina Petříčková. Cestovní kancelář se specializovala hlavně na organizaci zájezdů do Itálie, Řecka, Turecka a Bulharska. Ročním obratem, který činil zhruba 15 milionů korun, a zhruba s tisícovkou klientů se řadila mezi menší cestovní kanceláře.

CK HONZA service byla pojištěna pro případ insolvence. „Podle předběžných odhadů by pojistný limit u pojištění proti úpadku měl pokrýt nároky dotčených zákazníků,“ dodala Petříčková. V České republice na konci března působilo téměř 990 cestovních kanceláří.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery