Coca-Cola hlásí nižší zisk, prodeje spadly hlavně v Severní Americe | E15.cz

Coca-Cola hlásí nižší zisk, prodeje spadly hlavně v Severní Americe

Coca-Cola hlásí nižší zisk, prodeje spadly hlavně v Severní Americe
Coca-Cola
• 
ZDROJ: CC BY-SA 2.0: Marion Doss

pav

Největšímu světovému výrobci nealkoholických nápojů Coca-Cola Co. klesl čistý zisk v posledním loňském čtvrtletí na 1,71 miliardy dolarů (34,05 miliardy korun) z 1,86 miliardy dolarů, které vydělal před rokem. Zájem o sycené nápoje poklesl nejvíce v Severní Americe.

Podle agentury Reuters výsledky ovlivnily mimo jiné i změny ve stáčecích provozech v Brazílii a na Filipínách.

V přepočtu na akcii firma vydělala 38 centů. Bez zahrnutí jednorázových položek vydělala 46 centů na akcii. Analytici v průzkumu agentury Reuters očekávali, že zisk očištěný o mimořádné náklady bude činit 46 centů na akcii.

Akcie Coca-Cola za poslední rok

Akcie Coca-Cola za poslední rokAkcie Coca-Cola za poslední rokAutor: Yahoo Finance

Příjem společnosti se snížil o 3,6 procenta na 11,04 miliardy dolarů. Trhy však čekaly tržby ve výši 11,31 miliardy USD. V Severní Americe jí prodej sycených nápojů ve čtvrtém čtvrtletí klesl o tři procenta.

O poklesu prodeje limonád minulý týden informovala také konkurenční americká společnost PepsiCo. Ta ve čtvrtém čtvrtletí zvýšila zisk o pět procent na 1,74 miliardy dolarů.

Coca-Cola
Coca-Cola vlastní více než 500 značek sycených i nesycených nápojů. Kromě hlavní značky Coca-Cola jí patří například značky Fanta, Sprite, Powerade a Minute Maid. Nápoje prodává ve více než 200 zemích světa.

Autor: pav
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!