Coca-Cola kvůli dražším surovinám podraží | E15.cz

Coca-Cola kvůli dražším surovinám podraží

Coca-Cola kvůli dražším surovinám podraží
ZDROJ: reuters

ČTK

Největší světový výrobce nealkoholických nápojů, americká společnost Coca-Cola, bude od konce července zdražovat. Mluvčí firmy řekl, že růst cen se bude pohybovat od tří do čtyř procent, převážně kvůli růst cen některých hlavních surovin, jako je ropa, ale i kvůli dražším obalům. Firma už ceny letos jednou zvyšovala, v průměru o dvě procenta.

Coca-Cola další zvýšení cen předem avizovala, nikdy ale neupřesnila, odkdy ceny hodlá zvýšit. Analytik finanční společnosti Credit Suisse Carlos Laboy podle agentury Reuters řekl, že zdražení se očekávalo později, patrně až po svátku práce, který se v USA slaví v září.

Pokud by Coca-Cola zdražila až na konci léta, pak by ztížila situaci svým konkurentům jako je PepsiCo a Dr Pepper Snapple. Léto je totiž pro výrobce nealkoholických nápojů hlavní sezonou. „Ta zpráva by měla uklidnit všechny hráče na trhu v Severní Americe,“ poznamenal Laboy. Profesní časopis Beverage Digest před nedávnem napsal, že výrobce limonád Pepsi už začal odběratele na chystané zvýšení cen připravovat. PepsiCo prý zdraží od tří do pěti procent, a to v období od 10. července do svátku práce.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!