Coca-Cola narazila s plánem skladu v Praze | E15.cz

Coca-Cola narazila s plánem skladu v Praze

Coca-cola
Coca-cola
• 
ZDROJ: profimedia.cz

Dušan Kütner

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Silnou vlnu nesouhlasu samosprávy i obyvatel vyvolal plán firmy Coca-Cola HBC ČR postavit obří sklad vedle svého výrobního závodu na rozhraní pražských Kyjí a Hostavic. Proti záměru je i oddělení ochrany přírody České inspekce životního prostředí a několik občanských sdružení. Konečné rozhodnutí o podobě skladu ale nepadlo.

Sklad by měl mít půdorys 150 krát 115 metrů. „Jeho výška by měla být 36 metrů, což se dá přirovnat k téměř třináctiposchoďovému domu. „Radnice Prahy 14 zásadně odmítá megalomanský projekt Coca-Coly. Znamenal by výrazný zásah do krajiny a dopravní obslužnosti,“ uvedl starosta městské části Praha 14 Radek Vondra (TOP 09).

Navíc podle něho neúměrně vzroste především kamionová doprava v dané lokalitě, což údajně potvrzují výpočty. Coca-Cola HBC navíc podle Vondry záměr předložila, aniž by vzala v potaz připomínky městské části a rovnou požádala o vyjádření v rámci posouzení vlivu na životní prostředí (EIA).

Ředitel pro vnější vztahy Coca-Coly HBC ČR Milan Luzum ale deníku E15 řekl, že důvodem stavby je naopak snížení objemu dopravy. „Počet celkově najetých kilometrů se totiž sníží, neboť přesunutím skladu z Horních Počernic do Kyjí odpadne současná kyvadlová kamionová doprava po Praze,“ míní Luzum. Není ovšem rozhodnuto, zda firma bude trvat na současné podobě projektu, či jej upraví. Proces EIA firma podle Luzuma vnímá jako první a důležitý krok, díky němuž získala relevantní a seriózní informace od všech stran.

„Tyto informace v současné době intenzivně posuzujeme. Všechny relevantní připomínky promítneme do změny projektu, aby nevyvolával pochybnosti z hlediska životního prostředí, zejména ohledně vlivu stavby na krajinný ráz, a samozřejmě aby splňoval veškeré zákonné podmínky,“ uvedl Luzum.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.