Coca-Cola proinvestuje v Číně během tří let čtyři miliardy dolarů | E15.cz

Coca-Cola proinvestuje v Číně během tří let čtyři miliardy dolarů

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: thecoca-colacompany.com

ČTK

Share on Facebook Messenger
Americký nápojový gigant Coca-Cola chce v letech 2012 až 2014 investovat v Číně další čtyři miliardy dolarů (68,1 miliardy korun). V uplynulých třech letech největší výrobce nealkoholických nápojů na světě investoval v zemi více než tři miliardy dolarů.

„Čína je jedním z našich nejdůležitějších růstových trhů na světě,“ uvedl v prohlášení generální ředitel Coca-Coly Muhtar Kent. „Nová investice je součástí našeho dlouhodobého závazku investovat do inovací, partnerství a portfolia, což nám umožní posílit naši společnost trvale udržitelným a odpovědným způsobem,“ dodal.

Část investice má být podle Kenta použita k rozšíření výrobní linky, infrastruktury a distribučních systémů.

Coca-Cola otevřela v letošním roce v Číně jednu plnírnu a do konce roku se má otevřít ještě jedna a další se má začít stavět. Tři nové závody by měly vytvořit 940 pracovních míst, investice do nich činí zhruba 230 milionů dolarů. V letech 2009 a 2010 spustilo v Číně provoz pět stáčíren Coca-Coly.

Coca-Cola za pololetí prodala v zemi více než jednu miliardu přepravek. Objem prodeje se tak ve srovnání s obdobím před pěti lety zdvojnásobil.

Přední světové potravinářské společnosti masivně investují v Číně. Doufají, že relativně zdravá ekonomika, která ve druhém čtvrtletí vzrostla o 9,5 procenta, podpoří jejich další růst. V červenci švýcarská společnost Nestlé oznámila převzetí podílu 60 procent ve výrobci cukrovinek Hsu Fu Chi za 1,7 miliardy dolarů. Předtím Nestlé koupila kontrolní podíl ve zpracovateli potravin Yinlu Food Group. V zemi také expandují řetězce restaurací s rychlým občerstvením, jako McDonald's, Pizza Hut a KFC, napsaly agentury AP a Reuters.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.