Commerzbank stáhla návrh na dražbu akcií Tipgames | E15.cz

Commerzbank stáhla návrh na dražbu akcií Tipgames

Commerzbank stáhla návrh na dražbu akcií Tipgames
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Martin Abegglen CC BY-SA 2.0 Flickr

Dušan Kütner

Nucená dražba akcií společnosti Tipgames provozující zhruba šest desítek barů zejména s videoloterními terminály s odhadovanou stamilionovou hodnotou se v pátek nekonala. Důvodem byla skutečnost, že Commerzbank, která dražbu navrhla kvůli nesplaceným úvěrům, svůj návrh stáhla.

„Od dražby jsme upustili - tedy nekonala se - na základě žádosti navrhovatele,“ řekl serveru E15.cz Tomáš Kunčický, předseda představenstva společnosti Cyrrus Corporate Finance, která byla zorganizováním dražby pověřena. Jaký bude další postup, to nyní podle něj závisí na navrhovateli dražby. Commerzbank se zatím na zaslané otázky k důvodům stáhnutí návrhu nevyjádřil.

Odhadní cena akcií firmy se zhruba půlmiliardovým obratem byla před dražbou stanovena znalcem na 615 milionů korun. Minimální podání bylo 405 milionů a nejnižší možný příhoz činil dva miliony. Dražba se měla uskutečnit na návrh Commerzbank, která na podzim 2011 poskytla termínovaný úvěr ve výši 386 milionů korun mateřské firmě Tipgamesu, společnosti TG Holding. Firma, která podle původní dražební vyhlášky úvěr nesplatila, za něj bance ručila právě akciemi Tipgamesu.

TG Holding přitom získal úvěr od Commerzbank jen několik měsíců poté, co byla firma v červnu 2011 zapsána do obchodního rejstříku. Vlastníkem Tipgames se TG Holding stal v listopadu roku 2011. Do té doby byl Tipgames dceřinou společností nynější jedničky mezi sázkovými kancelářemi Tipsport. Ostatně dodnes má TG Holding sídlo na stejné adrese v Berouně jako právě Tipsport.

Tipgames funguje 12 let
Tipgames vznikl před dvanácti lety a první provozovnu otevřel v Lovosicích. Nyní provozuje zhruba 60 vlastních sportbarů a herních středisek a své produkty má umístěny na více než 200 provozovnách po celé České republice. Podle údajů ministerstva financí firma ještě loni provozovala přes 1400 herních zařízení. Poslední dostupná výroční zpráva Tipgames uvádí, že tržby dosáhly v roce 2011 výše 512 milionů korun, což bylo o 2,4 procenta více než o rok dříve. Zisk jí tehdy klesl o téměř pětinu na 86 milionů korun. V minulosti také firma sponzorovala ligu házenkářů a hokejbalistů.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!