Diskont KiK chce otevřít stovku nových prodejen a e-shop | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Diskont KiK chce otevřít stovku nových prodejen a e-shop

Diskont KiK chce otevřít stovku nových prodejen a e-shop
Obchod KiK
• 
ZDROJ: kiktextilien.com

ČTK

Německý diskont s oděvy KiK Textil plánuje v Česku v dalších letech přes sto nových prodejen, do dvou let chce spustit také e-shop. Letos by tržby společnosti měly v České republice dosáhnout tří miliard korun. Uvedl to jednatel společnosti František Wagner.

Vedení řetězce v minulém týdnu si jako cíl stanovilo v Evropě pět tisíc prodejen. V Česku plánuje značka celkem 300 obchodů, nyní jich provozuje 190. „Stejně tak stěžejní, jako expanze samotná, je rozšiřování prodejních ploch. Jestli nyní jsme v průměru na 550 metrech čtverečních brutto plochy prodejny, tak se chceme dostat o 30 procent nahoru,“ uvedl Wagner. Všechny obchody projdou renovací. Dosud se zmodernizovalo 30 prodejen, letos přibude dalších 20.

Expanzi značky brzdí nedostatek nových obchodních developerských projektů. Kromě nákupních center chce řetězec otvírat nové pobočky v centrech měst. Za poslední dva roky značka kompletně obměnila svůj sortiment, ten také čeká další rozšíření.
On-line prodej provozuje nyní v Německu a v Rakousku. V Česku by e-shop měl být spuštěn v blízké době. „My se nyní snažíme mít nejprve všechny logistické cesty podchyceny. Vypadá to reálně na rok 2017 nebo 2018,“ řekl Wagner.

Obchody KiK loni zvýšily v Česku zisk čtyřikrát na 145 milionů

KiK se také snaží zlepšit image svého sortimentu v očích veřejnosti. „Když se objeví zboží KiK vedle renomovaných oděvních značek ve slepých testech, patříme zhruba do TOP 3, ale ve chvíli, kdy přiřadíte vzorkům značky, řadí nás spotřebitelé výrazně níže. To chceme změnit,“ dodal.

KiK Textil loni zvýšil v Česku zisk čtyřikrát na 145 milionů korun. Tržby stouply o 17 procent na 2,6 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy firmy. Diskont s oděvy KiK na tuzemský trh vstoupil na začátku roku 2007. Vlastníkem společnosti je německý KiK Textilien und Non-Food GmbH. Skupina v Evropě provozuje více než 3200 obchodů. Mezi největší tuzemské prodejce oděvů patří Lidl, Tesco Stores, Hennes & Mauritz, C&A moda, KiK, New Yorker či Takko.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!