Fabia jde v Anglii na dračku. Je to nejoblíbenější Škoda | E15.cz

Fabia jde v Anglii na dračku. Je to nejoblíbenější Škoda

Autorevue.cz, Lukáš Dittrich

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Současná generace Škody Fabia už sice odpočítává poslední týdny před představením generace nové, zájem o tento model ale stále je. Dokazuje to například situace na anglickém trhu, kde Škoda celkově zaznamenala zajímavý růst a kde se fabie stala nejprodávanějším modelem značky.

Přesněji řečeno Škoda eviduje na anglickém trhu nejlepší půl rok za dobu svého působení. Ve srovnání s obdobím leden-červen minulého roku došlo ke zlepšení o 21 procent.

Největší zájem není o novou octavii, yeti nebo citigo, ale právě o dosluhující fabii. Té se prodalo za zmíněné období celkem 8914 kusů, přičemž 6429 bylo hatchbacků, zbytek měl karoserii kombi. Druhým nejoblíbenějším modelem na anglickém trhu je Škoda Yeti (6869 kusů).

Fotografie Škody Fabia 1,6 TDI:

Nová generace Škody Fabia se má představit na autosalonu v Paříži. V nedávné minulosti se objevily špionážní snímky, které alespoň částečně naznačují, na co se můžeme těšit. Co se techniky týká, fabie bude následovat modernizovaný Volkswagen Polo.

Autor: Autorevue.cz, Lukáš Dittrich

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.