Kubice poslal kontrolu do České pošty | E15.cz

Kubice poslal kontrolu do České pošty

Česká pošta
Česká pošta
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ministr vnitra Jan Kubice poslal do České pošty kontrolu. Důvodem jsou výsledky auditu, který ukázal, že si pošta nechává zhruba 200 milionů korun určených na provoz datových schránek.

Informaci přinesl server Lidovky.cz. Vedení pošty neočekává, že by kontrola odhalila nějaké nesrovnalosti.

Česká pošta dostává od ministerstva vnitra ročně na informační systém datových schránek 700 milionů korun, ale jejich provozovatel, společnost Telefónica, si účtuje půl miliardy. Kontrolní komise, kterou vede Kubiceho náměstek Radek Šmerda, v těchto dnech zjišťuje, kam se ztrácí zbylých 200 milionů.

Česká pošta má s provozem systému vlastní náklady, řekl mluvčí pošty Ivo Mravinac s tím, že Telefónica není jediným subdodavatelem pošty v projektu datových schránek. Mluvčí dodal, že letos jde o další z řady kontrol, které všechny dosud pro poštu dopadly dobře.

Datové schránky jsou elektronické úložiště určené ke vzájemné úřední komunikaci občanů i firem se státem, ke komunikaci občanů i firem mezi sebou a mezi orgány veřejné moci. Datovou schránku mají ze zákona zřízenou orgány veřejné moci, právnické osoby zapsané v obchodním rejstříku a od 1. července 2012 také advokáti a daňoví poradci. Živnostníci nebo fyzické osoby si mohou o její zřízení požádat. Celkem je v provozu 487 tisíc schránek, které odeslaly 90 milionů zpráv.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah