Luciano Benetton po 47 letech předal firmu synovi | E15.cz

Luciano Benetton po 47 letech předal firmu synovi

Zakladatel firmy Luciano Benetton
Zakladatel firmy Luciano Benetton
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

Michal Nosek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
"Svou říši módy předávám do rukou syna Alessandra," uvedl dnes na rozloučenou s podnikem jeho zakladatel Luciano Benetton. Alessandro chce oděvní firmu reorganizovat, rozšířit a více zaměřit na rozvíjející se trhy.

Nový šéf italské módní značky Benetton, Alessandro Benetton chce zvýšit zisk a to zejména v rozvíjejících se zemích. „Musím upevnit naši přítomnost v Evropě, protože značka je italská, ale zároveň musíme jít do Koreje, Ruska, Indie a Turecka,“ uvedl Benetton ve francouzském deníku Le Figaro. Alessandro střídá svého otce, který firmě dal 57 let svého života. Jen jejímu řízení věnoval 47 let.

Benetton předává firmu svému synovi Autor: Profimedia.cz

Alessandro střídá svého otce, který firmě dal 57 let svého života.

Benetton za uplynulý rok vykázal pokles zisku téměř o třetinu, když vydělal 73 milionů eur a jeho obrat vzrostl pouze o procento na 2,03 miliardy eur. „Na trzích, kde se prodávají naše výrobky není žádný růst,“ postěžoval si Alessandro Benetton deníku Figaro. K růstu mu již nepomáhá ani proslulé kontroverzní reklamní kampaně.

Benetton Autor: Reuters

Ve snaze prodat víc svetrů, triček a kalhot na rozvíjejících se trzích, změní společnost strukturu a najme nové lidi. Benetton zároveň myslí na své kořeny: svetry jasných barev. “

Luciano Benetton, kterému je nyní téměř 77 let, založil společnost v roce 1955 s pomocí bratrů Gilberta a Carla a Giuliana, v Trevisu v severní Itálii. Jejich sestra vyrobila první firemní svetr na svém pletacím stroji. Podle legendy, Luciano a Giuliano prodali okamžitě 700 kusů. Výlet na olympijské hry v Římě v roce 1960 pak přispěl k raketovému startu firmy. Svetry benetton se totiž staly olympijském módním hitem.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah