Mountfield kupují Číňané | E15.cz

Mountfield kupují Číňané

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Českého prodejce zahradní techniky a bazénů Mountfield kupuje čínská skupina Eurasia Development Group Limited. Informovaly o tom dnes servery Novinky.cz a IHNED.cz s odvoláním na zakladatele a většinového akcionáře Mountfieldu Ivana Drbohlava. Cenu transakce podnikatel nezveřejnil.

Drbohlav serveru IHNED.cz řekl, že se po čtvrtstoletí budování byznysu cítí unavený. "Už před rokem jsem se rozhodl, že prodám svou část akcií firmy Mountfield čínskému investorovi, firmě Eurasia Development Group Limited," uvedl.

Kolik hongkongská společnost za většinový podíl v Mountfieldu zaplatí, nechtěl Drbohlav prozradit. Novinkám.cz pouze řekl, že je s transakcí spokojen a akcionáři také.

Pro společnost Eurasia Development Group Limited je koupě Mountfieldu první investicí v Česku. Podle serveru IHNED.cz se Drbohlav s vedením společnosti osobně poznal před lety v Číně, kde se pro Mountfield vyrábějí některé produkty. Společnost Mountfield založil Drbohlav v roce 1991. Ve firmě dosud držel podíl 71,5 procenta.

Mountfield v Česku provozuje síť 56 prodejen. Loni firmě klesl zisk meziročně více než pětkrát na 15 milionů korun. Tržby naopak stouply o 16 procent na 4,5 miliardy korun.
Obrat trhu se zbožím pro dům, bydlení a zahradu činí v Česku zhruba 30 miliard korun ročně. Na tuzemském trhu působí sedm řetězců - OBI, Bauhaus, Baumax (Merkury Market), Globus Baumarkt, Hornbach Baumarkt, Uni Hobby a Mountfield.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah