OPAP se v Řecku daří, zisk ve čtvrtletí stoupl skoro o pětinu | E15.cz

OPAP se v Řecku daří, zisk ve čtvrtletí stoupl skoro o pětinu

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Řeckému sázkovému monopolu OPAP vzrostl v prvním čtvrtletí čistý zisk o 18 procent na 58,7 milionu eur (1,6 miliardy korun). Firmě, ve které vlastní podíl česká investiční skupina KKCG a investor Jiří Šmejc, pomohly nové hry. Tržby se zvýšily o 16 procent na 1,1 miliardy eur (30,2 miliardy korun). Růst čeká firma i nadále, hlavně díky plánovanému zavedení 16 500 videoloterijních terminálů letos v létě.

Výsledky překonaly očekávání analytiků, kteří v anketě agentury Thomson Reuters v průměru očekávali zisk 54,1 milionu eur.

OPAP je jednou z největších sázkových firem v Evropě s akciemi na burze. Podnik má od vlády monopol na sportovní sázení do roku 2020 a na loterijní sázky do roku 2030. Vlastní také exkluzivní práva na provozování videoloterijních terminálů (VLT) a dvacetiletou licenci na dostihové sázky.

Řecko v roce 2013 prodalo kontrolní podíl ve firmě OPAP česko-řecké skupině Emma Delta vedené Šmejcem a řeckým podnikatelem Jorgosem Melisanidisem. Prodej byl první velkou privatizační akcí v Řecku od záchrany této zadlužené země penězi Evropské unie a Mezinárodního měnového fondu (MMF) v roce 2010. Za třetinový podíl skupina zaplatila 652 milionů eur.

Letos v dubnu česká investiční skupina KKCG oznámila, že zvýšila podíl ve společnosti Emma Delta na 44,7 procenta. Stala se tak největším jednotlivým investorem fondu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.