Penta koupila polské lékárny Mediq Apteka | E15.cz

Penta koupila polské lékárny Mediq Apteka

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Racek Jan

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Celkem 1,8 miliardy korun zaplatila skupina Penta Investments za polskou síť lékáren Mediq Apteka. Z Penty se tak stane druhý největší hráč na polském lékárenském trhu.

Transakce v hodnotě 70 milionů eur (1,8 miliardy korun) byla uzavřena v noci na dnešek a ještě ji musí schválit polský antimonopolní úřad.

Penta dosud v Polsku provozovala 70 lékáren sítě Dr. Max. Lékárny Mediq Apteka se chystá zařadit do této sítě, která se tak rozroste na zhruba 300 poboček. Penta si od transakce slibuje posílení své pozice na polském trhu a urychlení expanze v zemi.

„Akvizice lékáren Mediq posune (značku) Dr. Max na vůdčí pozice v Polsku. V nadcházejících měsících se zaměříme na konsolidaci naše nově rozšířené sítě lékáren, aby naši zákazníci získali přístup k široké nabídce služeb a výhod,“ řekl Edurard Maták, který má v Pentě na starost zdravotnické portfolio.

Lékárny Mediq Apteka dosud provozovala společnost ACP Pharma, která se rovněž zabývala velkoobchodem s léky a distribucí. Penta koupila ACP Pharmu společně s firmou Neuca. Zatímco Penta získala lékárny, Neuca převezme velkoobchodní část ACP Pharmy.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.