Prodej Sazky napadl další věřitel | E15.cz

Prodej Sazky napadl další věřitel

Sazka
Sazka
• 
ZDROJ: CTK

Dušan Kütner

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Sedm měsíců po podepsání smlouvy o prodeji loterního byznysu Sazky společnému podniku PPF a KKCG napadl transakci žalobou další z věřitelů, společnost NLB Factoring.

Firma NLB Factoring byla v minulosti také členem prozatímního věřitelského výboru Bestsportu, který má stejné majitele jako měla dříve zkrachovalá Sazka, tedy sportovní svazy. Noví majitelé loterního byznysu Sazky se žaloby neobávají a považují ji za reakci na předchozí nezdařené jednání o odkupu jejich pohledávek.

Prodej loterního byznysu Sazky skupinám PPF a KKCG měla podle NLB Factoringu schválit schůze věřitelů, a nikoli pouze věřitelský výbor, v němž zasedají právě i zástupci Kellnerova a Komárkova impéria. Insolvenční správce Josef Cupka měl prý také dát přednost nabídce Penty, která veřejně oznámila, že za Sazku dá 4,65 miliardy korun. Cupka ale její nabídku nevzal v potaz, neboť Penta se nezúčastnila jím vyhlášeného výběrového řízení. Loterní byznys Sazky tak získaly PPF a KKCG za 3,81 miliardy.

Třetím důvodem je podle NLB Factoringu to, že součástí prodeje byly údajně i finanční prostředky ve výši 228 milionů korun, kterých se jako peněz za dobíjení kupónu do telefonů domáhá T-Mobile. Případem se zabývá i policie, která začala zkoumat, zda tehdejší Sazka a.s. peníze nezpronevěřila.

Podle mluvčího skupiny KKCG Dana Plovajka není žaloba podaná společností NLB Factoring ničím zásadním. Jedná se podle něj o subjekt, který převzal část pohledávky od firmy Deutsche Forfait, která už zcela totožnou žalobu podala letos v lednu. „Obě firmy prokazatelně jednají ve shodě. Jejich kroky jsou pouze nepřípustnou snahou o nátlak na současné majitele loterijní společnosti Sazka, kdy v minulosti neúspěšně s námi jednali o odkupu jejich pohledávek,“ řekl deníku E15 v reakci Plovajko. „Ze žaloby nemáme jakékoli obavy vzhledem k tomu, že prodej Sazky proběhl zcela v souladu s insolvenčním zákonem, což opakovaně potvrdily nejen soudy, ale i Vrchní státní zastupitelství,” dodal.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah