Rattaj rozšiřuje svůj golfový byznys, TMR si na 20 let pronajaly resort u Brna | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Rattaj rozšiřuje svůj golfový byznys, TMR si na 20 let pronajaly resort u Brna

Michal Nosek

Michal Nosek

Hlavní akcionář Tatry Mountain Resorts Igor Rattaj si k osmačtyřicetinám „nadělil“ golfový resort. TMR rozšiřují své golfové podnikání o areál Kaskáda Golf Resort Brno. Firma si resort pronajala na dvacet let.

Zástupci TMR se s majitelem brněnského golfového resortu Vladimírem Plašilem dohodli na pronájmu hotelu, restaurace a kongresového centra. Provoz samotného hřiště zůstane v rukou majitele. „Spolupráce s Kaskádou je dalším krokem při budování silné skupiny provozující golfové resorty. V této oblasti vidíme potenciál díky propojení s horskými středisky rozšíříme nabídku našich služeb,“ řekl předseda představenstva TMR Bohuš Hlavatý.

TMR mají největší zkušenosti s provozem horských středisek na Slovensku, v Česku, Polsku a nově i Rakousku. „Přístup vedení TMR je konkrétní a pragmatický. Jejich znalosti lyžařského prostředí jsou přínosem nejen z důvodu synergických efektů s golfem, ale i pro možnost uchopit odvětví jako celek a konsolidovat český golf,“ uvedl ke smlouvě Plašil.

Melida bude provozovat skiareály ve Špindlerově Mlýně až do roku 2057. Spojí Svatý Petr a Medvědín

Do golfového byznysu vstoupila společnost miliardáře Igora Rattaje v říjnu loňského roku, kdy si pronajala resort Ostravice. „Máme v plánu zahájit spolupráci resortu Ostravice a Kaskád, tím se na Moravě vytvoří silné zázemí pro golfové hráče,“ doplnil provozní ředitel TMR Čeněk Jílek.

S akciemi TMR se obchoduje na pražské burze. Společnost v prvním pololetí svého aktuálního finančního roku zvýšila zisk před zdaněním, úroky a odpisy meziročně o 23,3 procenta na 26,2 milionu eur. Výnosy TMR od začátku listopadu roku 2017 do konce loňského dubna meziročně stouply o 29,1 procenta na 65,5 milionu eur.

Kaskáda Golf Resort Brno
Golfový resort Kaskáda leží patnáct kilometrů od centra Brna. Hřiště čítá 27 jamek. Zázemí více než stohektarového pozemku doplňuje čtyřhvězdičkový hotel, víceúčelová sportovní hala, kongresové centrum a wellness.

MILIARDÁŘI: Zábava je zbožím budoucnosti, říká Igor Rattaj
MILIARDÁŘI: Pavel Bouška se po krmivech pro psy a kočky vrhl do sportovního byznysu
Číšník si u mě vydělá 50 tisíc čistého. Bez praxe restauraci ani neotvírejte, říká šéfkuchař Kalina

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!