Tržby Sazky z číselných loterií klesnou o polovinu | E15.cz

Tržby Sazky z číselných loterií klesnou o polovinu

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: E15 Michael Tomes
Dušan Kütner

Dušan Kütner

Tržby Sazky z jejího hlavního byznysu, číselných loterií, letos vinou prohlášení insolvence a posléze konkurzu klesnou minimálně o polovinu oproti loňským 6,52 miliardy korun. Vyplývá to z odhadu budoucího majitele Sazky, společnosti Sázková kancelář, která podnik koupila ve výběrovém řízení za 3,81 miliardy korun.

„Kdyby pokračoval stávající vývoj, tak to nebude ani polovina dřívějších tržeb Sazky, možná nějakých 40 až 45 procent,“ uvedl v rozhovoru pro deník E15 pravděpodobný budoucí šéf Sázkové kanceláře a nynější člen dozorčí rady PPF Kamil Ziegler. Více než polovina to nebude rozhodně, dodal.

Ziegler vychází z podrobných informací, které Sázková kancelář dostala ve výběrovém řízení. Věří ale, že tržby ze sázení po převzetí podniku a jeho stabilizaci začnou opět růst a sázející se budou postupně vracet, případně více sázet. To podle něj ale záleží na tom, kdy Úřad pro ochranu hospodářské soutěže prodej podniku Sazky odsouhlasí. Správní řízení k tomu zahájil na počátku října a rozhodnout chce ve zkráceném řízení, tedy do 30 dnů od začátku řízení.

Tržby Sazky z číselných loterií Autor: Sazka

Už loni, tedy ještě před letošním vstupem konkurenční Fortuny Loto a Tipšestky od Tipsportu na trh, klesly celkové vklady u Sazky o 12,3 procenta na 7,34 miliardy korun, vklady z číselných loterií se pak loni snížily o 8,8 procenta na 6,52 miliardy korun. V dlouhodobém horizontu Ziegler věří, že se tržby ze sázek těmto číslům opět vyrovnají.

„V krátkodobějším horizontu jednoho dvou let by to byl fantastický výsledek, takže naše předpoklady vývoje vkladů jsou poněkud nižší. Osobně si myslím, že když tady bude silná Sazka bez pochybností, tak síla její značky je taková, že mnozí sázející se vrátí,“ míní Ziegler.

„Možná že vše, co se dělo kolem Sazky, v sázejících vytvářelo takovou míru nejistoty, že raději přestali sázet, a konkurence je k sobě nepřitáhla. Víme také, že jsou případy, kdy lidé pokračovali v sázení, ale už nesázeli pět sloupců, ale jen jeden. Také to ale záleží na makroekonomické situaci, jak se budou lidé cítit silní. Přece jen hry a sázení patří mezi zbytné statky a útraty závisejí na možnostech lidí,“ dodal.

Čtete rádi E15.cz? Dejte nám hlas ve finále ankety českého internetu

v kategorii zpravodajství.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.